Гостуващият Реал (Мадрид) победи Кадис с 3:0 в мач от 31-ия кръг на испанското първенство.

Кралският клуб вкара първия гол чрез Карим Бензема (28) от дузпа, а четири минути по-късно Алваро Одриосола удвои. Пет минути преди края на първото полувреме французинът с втория си гол в мача направи резултата 0:3.

По този начин „кралете“ излязоха на първо място в класирането, след като изравниха Атлетико Мадрид по точки, но воденият от Зинедин Зидан тим има по-добри показатели в директните сблъсъци.

Двата тима имат актив от 70 точки, но по-късно днес на "дюшекчиите" им предстои двубой с Уеска. Трети е Севиля с 67, а четвърти Барселона с 65, но "каталунците" имат два мача по-малко.

Трябва да се отбележи, че треньорът на Реал - Зинедин Зидан, отново не можеше да използва половин дузина от титулярите си.

Серхио Рамос, Еден Азар, Тони Кроос, Лука Модрич, Лукас Васкес, Ферлан Менди и Федерико Валверде пропуснаха срещата, но този път това не се оказа фатално, както преди дни срещу Хетафе, когато "кралете" с мъка се добраха до равенство.

В другите, играни снощи срещи: Леванте - Севиля 0:1, Осасуна - Валенсия 3:1, Бетис - Атлетик Билбао 0:0, Алавес - Виляреал 2:1 и Елче - Валядолид 1:1.